11. Otvoreno prvenstvo Hrvatske
u plastičnom maketarstvu
Osijek 5. listopada 2002. godine

 

U Osijeku je 5. listopada 2002. godine, u prostorijama Elektrostrojarske škole, održano 11. Otvoreno prvenstvo Hrvatske u plastičnom maketarstvu. Na natjecanju je sudjelovalo 30-ak natjecatelja s oko 70 maketa u 8 kategorija. Nažalost, ove je godine izostao posjet naših Mađarskih kolega, no zato smo mi upriličili posjet njihovim trgovinama u Pečuhu...

Evo i rezultata natjecanja sa slikama:

Predsjednik i tajnik MAKOS Željko Segin i Stevan Radić proglašavaju pobjednike.

ZA NAJBOLJU MAKETU NATJECANJA ODLUKOM SUDACA JE PROGLAŠENA MAKETA DOMAGOJA
SLJEPČEVIĆA "BRDM-2 I HRVATSKA POLICIJA"

 

CIVILNA VOZILA

MJESTO IME I PREZIME MAKETA
1.ŽELJKO SEGIN PEUGEOT 206 WRC 01 "MAKOS" Osijek
2.SIDON SLIVAR DODGE VIPER "Varteks" Varaždin
3.ŽELJKO CEROVAC DAF 95 "MAKS" Sisak
4.SIDON SLIVAR SUZUKI GSX750S KATANA "Varteks" Varaždin
5.ŽELJKO CEROVAC MERCEDES S600 "MAKS" Sisak
6.TOMISLAV MIOLČIĆ VW VAN "SAMBA" "Varteks" Varaždin

 

VOJNA VOZILA 1/72 I MANJA

MJESTO IME I PREZIME MAKETA
1.TOMISLAV MARTAN KV-122 "Varteks" Varaždin
2.SRĐAN BARTULIĆ CHALLENGER I - KFOR "MAKS" Sisak
3.IVICA BEKAVAC TPZ 2 FUCHS "OSA" Kutina
4.IVICA KLINEC BEDFORD MK "Varteks" Varaždin
5.GORAN PREKSAVEC LEOPARD 2A5 "MAKS" Sisak

 

FIGURE

MJESTO IME I PREZIME MAKETA
1.NENAD ŠETINA FALSCHIRMPIONER Slavonski Brod
2.MARIO GLOŽINIĆ ROMAN INFANTRY "Varteks" Varaždin

 

VOJNA VOZILA DIORAME 1/35

MJESTO IME I PREZIME MAKETA BODOVI
1.DOMAGOJ SLJEPČEVIĆ BRDM-2 I HRVATSKA POLICIJA "MAKS" Sisak
2.SAŠA PICER DF M-151 D2 MUTT "S. Penkala" Zagreb
3.SAŠA PICER M-109 "S. Penkala" Zagreb
4.DEJAN PODGORSKI STUG 40 AUSF 8 Osijek-nezavisni

 

ZRAKOPLOVI 1/48 I VEĆI

MJESTO IME I PREZIME MAKETA BODOVI
1.MIROSLAV PAVRLIŠEK HAWKER HURRICANE "MAKOS" Osijek
2.MARKO SKUKAN MESSERSCHMITT BF 109 K-4 "OSA" Kutina
3.ŽELJKO PRAČIĆ MESSERSCHMITT ME-109 G-10 "S. Penkala" Zagreb
4.NIKOLA PENTIĆ F-16A FIGHTING FALCON "Varteks" Varaždin
5.PREDRAG JELIĆ AVIA S-199 "MAKS" Sisak
6.TOMISLAV BOŠNJAKOVIĆ F-14 TOMCAT "Varteks" Varaždin
7.SAŠA SMAJLOVIĆ KAMOV KA-50 "HOKUM" BIH
8.SRĐAN MUNDUKOVIĆ P-40F "Makos" Osijek

 

VOJNA VOZILA 1/35

MJESTO IME I PREZIME MAKETA BODOVI
1.IVAN KLINEC UNIMOG "Varteks" Varaždin
2.SAŠA PICER BMP-1 IRAQ ARMY "S. Penkala" Zagreb
3.NENAD ŠETINA 15 CM NEBELWERFER 41 Slavonski Brod
4.SAŠA PICER USMC M-151 A2 MUTT "S. Penkala" Zagreb
5.DEJAN PODGORSKI JAGDPANTER Osijek-nezavisni
6.DEJAN PODGORSKI HAUBITZE 203 MM Osijek-nezavisni
7.DEJAN PODGORSKI JAGDPANTER Osijek-nezavisni
8.DEJAN PODGORSKI M1A1 ABRAMS Osijek-nezavisni
9.DEJAN PODGORSKI SDKFZ 7/2 FLAK 37 Osijek-nezavisni
10.DEJAN PODGORSKI PANZERHAUBITZE 2000 Osijek-nezavisni

 

JUNIORI

MJESTO IME I PREZIME MAKETA
1.TEA ŠETINA JAK 3 Slavonski Brod
2.MARIO CEROVAC F-117A "MAKS" Sisak
3.ZVONIMIR MASLE LEOPARD 1 "MAKOS" Osijek
4.IVAN ĆATIĆ A-10 THUNDERBOLT II "MAKOS" Osijek
5.TEA ŠETINA SEA COBRA Slavonski Brod
6.BORISLAV MILETIĆ YF-23 LIGHTNING II Beli Manastir
7.MIROSLAV MIHANOVIĆ ADMIRAL KUZNETSOV Beli Manastir
*OSTALE MAKETE U KATEGORIJI NISU RANGIRANE

 

 

ZRAKOPLOVI 1/72 I MANJI

MJESTO IME I PREZIME MAKETA BODOVI
1.MARIO GLOŽINIĆ SIKORSKY UH-34D SEAHORSE "Varteks" Varaždin
2.MILJENKO FRČKO MARTLET MK 2 "Varteks" Varaždin
3.IGOR BRATOŠ F-15E STRIKE EAGLE "S. Penkala" Zagreb
4.MARIO GLOŽINIĆ HUGHES HT-6 CAYUSE "Varteks" Varaždin
5.MARIO GLOŽINIĆ BELL OH-13 SIOUX "Varteks" Varaždin
6.ŽELJKO PRAČIĆ MIG 21 "S. Penkala" Zagreb
7.MARIN SOMBORAC SPITFIRE MK IX" MAKOS" Osijek
8.PREDRAG JELIĆ MIG-17F "MAKS" Sisak


 

Čestitke svim osvajačima nagrada od 3/4 tima HRCappuccina, a organizatorima pohvale i zahvale...

HRCappuccineri su označeni crvenom...

Za ekipu HRCappuccina,