Otvoreno natjecanje u plastičnom maketarstvu

8. Kup Auto Kluba "Varteks" Varaždin

08. prosinca 2007. godine

 

 

 


C1. Civilna trkača vozila, sva mjerila
1 Antćc Jurica - Lancia Stratos HF "1977 Monte-Carlo Rally Winner"
2 Jelić Saša - Ferrari 575 GTC
3 Žigić Matija - Peugeot 205 Turbo 16
4 Segin Željko - Peugeot 206 WRC

C2. Civilna cestovna vozila, sva mjerila
1 Jelic Saša - Ferrari 599 GTB
2 Zigić Matija - Toyota Supra
3 Jelić Saša - Ferrari 599 GTB
4 Šmit Nikola - Chevy Delivery '39
5 Šmit Nikola - RM Chopper
6 Slivar Sidon - Nissan 350Z
7 Zigić Matija - Nissan Skyline
8 Šmit Nikola - Chevy Nomad
9 Šmit Nikola - Ferarri F40

D1. Diorama figura, sva mjerila
1 Runjić Vedran - Vitezovi i saraceni
2 Ujaković Igor - 13th Mountain Division Handschar
3 Preksavec Goran - US Marines (Tet Offensive 1968)
4 Preksavec Goran - German Gebirgsjaeger

D2. Diorama zrakoplova, sva mjerila
1 Šotman Davor - F4U-1D Corsair
2 Sambolek Zoran - A6M3b Zero
3 Mihinjač Robert - Focke Wulf Ta-152 H-1

D3. Diorama vojnih vozila, 1/72 i manja
1 Stipanović Tomislav - Goetterdammerung
2 Runjić Vedran - Cromwell IVF
3 Balaško Zoran - Sd.kfz 234/3

D4. Diorama vojnih vozila, 1/35 i veća
1 Krajinović Mario - FLAK Tower
2 Krajinović Mario - NIN-TEN-DO
3 Lisec Matija - Trotzig bis Ende

F1. Figure sva mjerila
1 Jurin Jurica - SS Cavalry
2 Ožanić Kristijan - 2 Pilota
3 Bregar Tihomir - Hrvatski legionar, Goražde 1943
4 Ujaković Igor - ATVP Sweepers - Oluja 1995.
5 Ujaković Igor - Gebirgsjaeger
6 Romšić Dario - Charlie
7 Ujaković Igor - Mungosi
8 Ujaković Igor - RT-20 in action

JB1. Juniori Brodovi, sva mjerila
1 Maruško Marčič Jan - Yamato
2 Maruško Marčič Jan - Alfa K-123
3 Maruško Marčič Jan - SSK Kilo

JO. Juniori Ostalo

1 Matić Ivana - Burgundian Knight XV. Century
2 Domitrović Martina - GMC Truck
3 Domitrović Martina - Peugeot 206WRC
4 Blažević Goran - Honda Civic

JZ1. Juniori Zrakoplovi, sva mjerila
1 Marjanović Tomislav - Messerschmitt Bf-110 G-4
2 Maruško Marčič Jan - Messerschmitt Me-109 G10
3 Marjanović Tomislav - A-6E Intruder
4 Komljenović Petar - Hawker Typhoon
5 Domitrović Marin - JAS-39A Gripen Light Fighter

P1. Plovila, sva mjerila
1 Frka Danijel - MTM Barchino
2 Tumbin Aleksandar - Medieval Life Boat
3 Ujaković Igor - Torpiljarka 74-T

P2. Podmornice, sva mjerila
1 Krajinović Mario - Type VIID
2 Skukan Marko - I-400
3 Tumbin Aleksandar - Biber Minisub
4 Hemzaček Vlado - Typ VIIC

S1. Znanstvena fantastika sva mjerila
1 Bozćc Zlatko - Leman Russ
2 Tumbin Aleksandar - He-280 V3
3 Filaković Davor - Surfmmer

V1. Vojna vozila 1/72 i manja
1 Tumbin Aleksandar - Jagdpanzer IV L/70 Late
2 Jurin Jurica - Challenger I
3 Meszaros Janos - Sd.Kfz. 234/2 Puma
4 Tumbin Aleksandar - Allkett MinenraUMER
5 Tumbin Aleksandar - Zaamurets
6 Lenac Zdravko - Policijski TAB-71
7 Božić Zlatko - Tiger Ausf. E
8 Bartulić Srđan - Sherman M4A1 (76)W
9 Djeri Branislav - Char B1 Bis
10 Filaković Davor - GMC CCKW-353 cargo truck
11 Glavina Miroslav - GMS CCKW-353 Gasoline Tank Truck

 

V2. Vojna vozila 1/48
1 Bošnjaković Tomislav - T-34B
2 Tumbin Aleksandar - StuG III B
3 Tumbin Aleksandar - M4 Sherman

V3. Vojna vozila 1/35 i veća
1 Lenac Zdravko - Sd.Kfz. 232 8 rad
2 Romšić Dario - T-34, Mod. 1941.
3 Berke Andras - Panzer I Ausf.A
4 Jurin Jurica - Jagdtiger
5 Pokos Božidar - Sd.Kfz. 164 Hornisse
6 Tumbin Aleksandar - King Tiger
7 Ujaković Igor - Jagdpanzer IV A-0
8 Djeri Branislav - Hetzer
9 Ujaković Igor - Sd.Kfz. 251/7 Ausf. D
10 Djeri Branislav - SAS Landrover
11 Pokos Božidar - LRDG Chevrolet 30CWT Truck
12 Djeri Branislav - M4A1 Sherman
13 Berke Andras - Mercedes L3000

Z1. Zrakoplovi 1/72 i manji mlazni
1 Kučar Krešimir - Tupolev Tu-160 "Il´ja Muromets"
2 Djeri Branislav - Cessna A-37B
3 Kučar Krešimir - Sukhoi Su-37 "Terminator"
4 Kučar Krešimir - Sukhoi Su-34

Z2. Zrakoplovi 1/72 i manji prop
1 Gložinić Mario - F4F'3S Wildcatfish
2 Frka Danijel - Fw-200 C8
3 Tumbin Aleksandar - Fw-190 A8
4 Krajinović Darko - Ju-87 D-8
5 Pokos Božidar - IAR-80A
6 Kuterovac Damir - Spitfire Db605
7 Predrag Jelić - Junkers Ju-87G-2
8 Tumbin Aleksandar - Do-217 N2
9 Pokos Božidar - Il-2 Sturmovik mod1942
10 Kuterovac Damir - P-51D Mustang
11 Djeri Branislav - Jak 9T
12 Djeri Branislav - F6F3 Hellcat
13 Krajinović Darko - Henschel Hs-129 B-3
14 Pokos Božidar - Mitsubishi J2M3 Raiden
15 Pokos Božidar - Hawker Typhoon Mk.IB
16 Balaško Zoran - Albatros D.III
17 Vrhovac Ante - P-51A Mustang
18 Balaško Zoran - Focke Wulf Ta-152H

Z3. Zrakoplovi 1/48 mlazni
1 Antić Jurica - MiG-29A Fulcrum
2 Dodlek Igor - MiG-21 bis
3 Mihinjač Robert - F-100D Super Sabre

Z4. Zrakoplovi 1/48 prop
1 Frka Danijel Fokker - D.VII OAW
2 Ožanić Kristijan - P-47D-22
3 Šotman Davor - Me-109E
4 Tumbin Aleksandar - Me 110 E2
5 Krajinovic Darko - Messerschmitt Bf-108 Taifun
6 Šotman Davor - FW-190A-8
7 Ujakovic Igor - P-47 D-25 Thunderbolt
8 Kuterovac Damir - Macci 205 Veltro
9 Jurin Jurica - P-51 D Mustang
10 Jubić Srečko - Me-109E-7
11 Djeri Branislav - Hurricane IIc
12 Ujakovic Igor - P-40E Warhawk
13 Antic Jurica - Yak-9DD
14 Tumbin Aleksandar - Fw-190 D-9
15 Dodlek Igor -F4U-4
16 Hegedus Ergely - Aici D3A1 Val
17 Balaško Zoran - Supermarine Spitfire IXc/XVI
18 Balaško Zoran - Dessert Hurricane

Z5. Zrakoplovi 1/32 i veći
1 Kuterovac Damir - Fw-190 A8
2 Brašnović Dragiša - MiG-21UMD
3 Dodlek Igor - Fokker Dr.1

 

Posebne nagrade

Ožanić Kristijan - A-1J Skyraider - Indokina 1945-1980

Romšić Dario - T-34, Mod. 1941. - Nagrada publike

Lenac Zdravko - Sd.Kfz. 232 8 rad - nagrada Hrcappuccino

Bošnjaković Tomislav - T-34B - Best of show


 

 

Fotografije snimio Zoran Balaško